Darbuotojų paieška: ką galima paminėti motyvaciniame laiške?

0

Kadangi atrankų specialistai gauna nemažą kiekį gyvenimo aprašymų bei motyvacinių laiškų, tai reikia suprasti, kad reikia kažkokiu būdu pritraukti jų dėmesį arba kitaip sakant, išsiskirti iš minios. Žinoma, kad viskas priklauso nuo to, kaip plačiai ta pati darbuotojų paieška yra vykdoma, tai yra ar bus sulaukta didelio kandidatų kiekio, ar pageidaujama pozicija turi kažkokių specifinių ir nišinių reikalavimų, tačiau iš pagrindo viskas beveik nesikeičia. Žemiau pasidalinsime keliais savo patarimais, ką reikėtų ar ko nereikėtų daryti rašant motyvacinį laišką.

Kaip ir minėjome, čia reikia sugebėti į save atkreipti dėmesį, tačiau tai nereiškia, jog jame reikia pasakoti anekdotus bei kitus juokelius. Su tuo reikia elgtis labai atsargiai, nes humoras gali pasirodyti kaip lėkštas bandymas ir atrodyti kaip asmeninių problemų užglaistymo būdas. Reikia vengti ir šabloninių pasisakymų. Pavyzdžiui, reikia stengtis išryškinti savo asmenines savybes, kurios tiek jūsų, tiek ir organizacijos nuomone būtų naudingos. Galima net parašyti: „galbūt galiu skambėti įžūliai, tačiau noriu pabrėžti dvejas priežastis, kodėl būčiau puikus priedas prie dabartinės Jūsų komandos“ ir panašiai.

Jeigu turite asmeninių pažystamų, kurie dirba pastarojoje įmonėje , galite taip pat tai paminėti net pirmuose laiško sakiniuose. Svarbu paminėti, kad jis turi būti skirtas tiesiogiai kažkokiam asmeniui, o ne bendrinės formos, o tinkamai išnaudojant socialinius tinklus galima net rasti atrankų specialisto vardą bei pavardę. Darbuotojų paieška nėra kažkoks inžinerinio lygio procesas, tačiau pažintys gali čia nuvesti labai toli.

Žinokite savo vertę, nes atrankų specialistai, kuriems darbuotojų paieška nėra negirdėta naujiena, ieško žmonių, kurie gali padėti jiems spręsti problemas. Atsižvelgiant į tai, kad prieš interviu užtektinai pasidomėjote apie pačią įmonę ir iššūkius, su kuriais ji susiduria kiekvieną dieną. Tai neturi būti kažkas specifiško, tačiau galite parodyti savo žinias apie rinkos bei industrijos, kurioje organizacija dirba, subtilybes. Galima paminėti kaip savo praėjusioje darbovietėje išsprendėte atsiradusias problemas ir žinoma, kad reikia tam pateikti ir praktinių pavyzdžių.

Daugiau apie šį procesą rasite čia: https://www.personalogrupe.lt/lt/personalo-atranka/darbuotoju-paieska

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *