Pasirūpinkite savo sveikata: kodėl svarbu reguliariai valyti kilimą

0

Jūsų kilimas dažniausiai yra pirmas dalykas, kurį svečias pastebi įžengęs į jūsų namus. Jei turite naminių gyvūnėlių arba vaikų žinote, kokie nešvarūs gali būti kilimai.

Per metus ant kilimų gali susikaupti daugybė dulkių, purvo ir bakterijų. Reguliariai valydami kilimus užtikrinsite, kad jūsų namuose būtų malonu ir švaru, taip pat apsaugosite save ir savo šeimą nuo įvairių sveikatos problemų. Tad, kodėl verta reguliariai valyti kilimus?

Priežastys, dėl kurių kilimus reikia valyti reguliariai

  • Pratęsite kilimo tarnavimo laiką

Profesionalus kilimų valymas, kurį kaip paslaugą galite užsisakyti Kaune ar kituose Lietuvos miestuose yra puikus būdas prailginti kilimo tarnavimo laiką. Taip yra todėl, kad pažangios ekstrahavimo (ištraukimo) technikos ir metodai gali išvalyti net įsisenėjusius nešvarumus.

  • Užtikrinsite gerą patalpų oro kokybę

Kilimai sulaiko labai daug ore esančių teršalų, todėl norint apsaugoti patalpų oro kokybę, juos reikia kruopščiai pašalinti. Prasta patalpų oro kokybė yra rimta problema, nes gali paaštrinti astmą ar kitas alergijas. Kad išvengtumėte šių sveikatos problemų, kilimą visada rekomenduojama valyti bent kelis kartus per metus.

  • Išlaikysite kilimą puikios būklės ir jį bus lengva prižiūrėti

Didžiąją dalį kilimų nešvarumų sudaro sausi nešvarumai, o jei kilimus valysite reguliariai, šias sausas medžiagas galima bus lengvai pašalinti, pavyzdžiui, siurbiant dulkių siurbliu. Tačiau jei ant kilimo atsirado sudėtingos dėmės, šią užduotį teks patikėti specialistams.

  • Neleisite veistis pelėsiui ir bakterijoms namuose

Valant kilimą savo jėgomis, viduje jis gali likti drėgnas. Tai skatins bakterijų ir pelėsių augimą. Tai gali sukelti aštrų kvapą ir įvairias odos infekcijas.

  • Pagerinsite savo namų interjero išvaizdą

Kai kalbama apie profesionalų kilimų valymą, kalbama ne tik apie rūpinimąsi sveikata. Tai taip pat susiję su jūsų namų estetika ir grožio pojūčiu. Jauki ir švari erdvė padės padaryti gerą įspūdį šeimos nariams ir svečiams.

  • Jei turite įmonę – pasirūpinkite jos švara, o kartu ir darbuotojų gerove

Jau žinote, kad švarus kilimas pagerina patalpų oro kokybę. Keli  atlikti tyrimai parodė, kad švaresnė darbo aplinka darbuotojų našumą padidino net 11 % vien dėl to, kad darbo vietoje padaugėjo šviežio oro ir sumažėjo teršalų.

Iš to daroma išvada, kad darbuotojai geriau jaučiasi darbo aplinkoje, kai ji yra švari ir tvarkinga, įskaitant kiliminę dangą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *