Pasiruoškite baseinui: Atraskite plaukimo treniruočių naudą

0

Plaukimas yra puikus būdas palaikyti formą, mankštintis ir smagiai praleisti laiką. Plaukimas naudingas ne tik kūnui, bet ir protui – nuo raumenų jėgos stiprinimo iki kvėpavimo gebėjimų gerinimo. Pasinerkime į plaukimo treniruočių naudą ir kodėl turėtumėte pradėti jau šiandien. Straipsnis parengtas pagal formagym.lt rekomendacijas.

Kvėpavimas

Kai kalbama apie bet kokią fizinę veiklą, labai svarbu tinkamai kvėpuoti. Plaukimas reikalauja nuolatinės kvėpavimo kontrolės, jei giliai nekvėpuojate ir tinkamai nereguliuojate oro kiekio, gali būti sunku efektyviai plaukti. Atlikdami plaukimo pratimus, tokius kaip plaukimas krūtine ar nugara, turite koordinuoti kvėpavimą su rankų ir kojų judesiais. Reguliariai treniruodamiesi plaukti, galėsite patobulinti kvėpavimo techniką ir kartu padidinti plaučių talpą ir ištvermę.

Veikia visi kūno raumenys

Plaukimas yra viso kūno treniruotė, kurios metu treniruojamos visos kūno raumenų grupės. Jis taip pat lavina raumenis, kurie dažnai pamirštami atliekant kitus pratimus, pavyzdžiui, pagrindinius raumenis (pilvo raumenis), nugaros raumenis ir keturgalvius raumenis (šlaunis).

Kiekvieno plaukimo metu įdarbindami visus šiuos raumenis, galite stiprinti visą kūną, per daug neapkraudami kurios nors konkrečios srities. Be to, kadangi vanduo yra 600 kartų tankesnis už orą, plaukdamas jis sukuria didesnį pasipriešinimą, o tai padeda dar labiau sustiprinti šiuos raumenis.

Atsipalaidavimas

Plaukimas taip pat naudingas ir psichinei sveikatai. Ritmiškas plaukimo ritmas ir raminantis vandens garsas sukuria ramią aplinką, kuri gali padėti sumažinti streso ir nerimo lygį. Tai taip pat puiki mankštos forma tiems, kurie kenčia nuo lėtinio skausmo ar nuovargio. Kadangi vandenyje patiriate nesvarumo būsena, tai sumažina spaudimą sąnariams ir kaulams. Be to, plaukimas skatina sąmoningumą – neįmanoma galvoti apie nieką kitą, kai susikoncentruojama į kiekvieno plaukimo su tinkama kvėpavimo technika.

Nebrangus sportas

Gera žinia tai, jog plaukimas yra labai prieinamas sportas. Jums nereikia pirkti brangios įrangos, o pats plaukimas kainuoja nuo 3-10 dešimties eurų, priklausomai kokias nuolaidas galite gauti. Dauguma baseinų gali pasiūlyti abonimentą, kurio dėka gausite dar geresnes kainas.

Vis dar abėjojate išbandyti?

Pasiruoškite ir susiraskite artimiausią baseiną, kuriame jau šiandien pradėkite plaukimo treniruotes. Nesigailėsite. Plaukimas yra puikus būdas palaikyti gerą fizinę formą, sustiprėti, sumažinti stresą ir kartu smagiai praleisti laiką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *