Svarbi informacija apie saulės elektrines

0

Tikime, kad tam, kuris nedirba su saulės elektrinėmis, natūraliai iškyla nemažai klausimų. Šiame tekste pabandysime atsakyti į dažnai girdimus klausimus bei paminėsime aspektus, kurie, mūsų manymu, yra labai naudingi žinoti vartotojui, svarstančiam apie šio įrenginio įsigijimą.

Ar šis prietaisas reikalauja papildomo laiko ir dėmesio, ar veikia tiesiog pats?

Gera žinia – vartotojas gali beveik pamiršti apie šio įrenginio buvimą, nes jis veikia savarankiškai. Atsiradus energijos pertekliui, energija automatiškai nukreipiama į bateriją ar tinklą. Šie prietaisai ne tik kad veikia nepriklausomai, bet ir nereikalauja papildomos priežiūros! Dažniausiai pakanka lietaus vandens ir jis puikiausiai nuplauna visas susikaupusias dulkes bei nešvarumus. Žinoma, verta atsižvelgti į vietovę, kurioje gyvenate – jeigu gyvenate šalia kelio, kuris nėra asfaltuotas, tikėtina, kad lietaus gali nepakakti, norint palaikyti švarą. Tačiau atkreipiame dėmesį – nevalykite įrenginio jokiais daiktais, kurie galėtų pažeisti prietaisą – pakanka nuplauti vandeniu.

Kodėl saulės elektrinės, nors ir visos yra ant stogo, veikia skirtingu efektyvumo laipsniu?

Greičiausiai, jeigu prietaisas yra nepažeistas ir geba atlikti visas funkcijas, jo veikimas skiriasi dėl to, kad įrenginiai nukreipti skirtingomis kryptimis: geriausias veikimas pastebimas Pietų, Pietryčių ir Pietvakarių kryptimis. Todėl patariame skirti dėmesį renkantis vietą prietaisui, nes tai  ženkliai keičia energijos gavimo kiekį.

Kaip keičiasi veikimas skirtingomis oro sąlygomis? Ar yra pastebimas efektyvumo skirtumas?

Visiškai nesvarbu, ar šviečia saulė, ar pusto sniegas, ar tiesiog yra apsiniaukę – įrenginiai yra pritaikyti veikti įvairiausiomis sąlygomis. Žinoma, prastesnėmis oro sąlygomis energijos pagaminama mažiau. Dažniausiai žiemą didžioji dalis energijos yra panaudojama iš sukaupto šiltuoju metų laiku energijos rezervuaro.

Montavimas. Ar būtina kviesti specialistą, ar yra galimybė susimontuoti pačiam?

Galima susimontuoti pačiam, tačiau nerekomenduojama. Šiuo būdu, akivaizdu, sutaupysite išlaidų kiekį, tačiau sugedimo atveju neturėsite garantijos. Beje, šis darbas reikalauja nemažai specifinių žinių ir įgūdžių, yra pavojingas gyvybei, kadangi dirbama su elektra ir, dažnu atveju, dirbama ant stogo. Rekomenduojame patikėti darbą specialistams tam, kad nereikėtų mokėti du kartus ir galėtumėte mėgautis įsigyto pirkinio nešama nauda.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *