Skolų išieškojimas: kada verta rinktis?

0

Susigrąžinti skolas ne visada taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiuo metu dažnai kalbama apie investicijas į paskolas, NT projektus, tačiau retai kalbama apie tai, jog tai nėra saugiausios investicijos ir ne visada pavyksta susigrąžinti pinigus. Būtent tuomet ir praverčia skolų išieškojimas. Skolų išieškojimas veikia labai paprastai – jūs pasirašote sutartį ir nuo to momento viskuo rūpinatės nebe jūs, o skolų išieškotojas. Tiesa, kadangi jis turi daugiau patirties, jis greitai ir be jokių rūpesčių gali sugrąžinti jums pinigus, kuriuos buvo skolingas skolininkas. Tad jei paskolinote pinigus ir baiminatės, jog negalėsite jų atgauti, nusiraminkite, skolų išieškotojai jums padės.

Kokiais atvejais skolų išieškojimas netinka?

Skolų išieškojimas pasirenkamas labai dažnai, tačiau kai kurie baiminasi, kad ši paslauga gali jiems netikti. Pavyzdžiui, ką daryti, jei skolininkas išvyko į užsienį? Ar tai reiškia, kad nepavyks susigrąžinti skolos? Tikrai ne, net jei skolininkas išvyko į užsienį, vis tiek galite kreiptis dėl skolų išieškojimo ir atgauti tai, kas priklauso jums. Skolų išieškojimas gali nepadėti tik tuo atveju, kai negali įrodyti, jog pinigai buvo paskolinti. Deja, bet tie, kurie neturi sutarties, gali tik pasvajoti apie pinigų susigrąžinimą. Jei neturite įrodymų, kad skola buvo suteikta, pavyzdžiui, el. laiškų, žinučių ar pan., galite susitaikyti su mintimi, kad pinigų neatgausite. Dėl to labai svarbu pasirašyti sutartį net ir su draugais ar giminaičiais, kuriems skolinate pinigus.

Kokios alternatyvos?

Skolų išieškojimo kaina nedidelė, o paslaugos suteikia daug naudos. Visgi tai nereiškia, kad visi renkasi skolų išieškojimą, kadangi tai nėra vienintelis pasirinkimas. Skolų pirkimas bei panašios paslaugas taip pat gali padėti susigrąžinti skolas, tad prieš nuspręsdami, ką pasirinkti, pagalvokite, kas labiausiai tiks jūsų situacijoje. Jei nežinote, ką pasirinkti, nenusiminkite. Kai kuriais atvejais verta susisiekti su skolų išieškotojais ir pasiteirauti, kokia jų nuomonė bei patarimai. Galbūt jie galės jums patarti, ką pasirinkti ir galėsite priimti tinkamą sprendimą bei atgauti pinigus.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *