Kokius išmanius įrenginius verta pasiimti į žvejybą?

0

Sunku sugalvoti tokią sritį, kurios dar nebūtų palietusios išmaniosios technologijos – ne išimtis yra ir žvejyba. Net ir tuomet, jei galite pasigirti įspūdingais laimikiais, šiuolaikiniai sprendimai leidžia dar labiau pagerinti savo rezultatus ir supaprastinti visus procesus. Jei norisi dar lengviau pagauti žuvis ar tiesiog paįvairinti šią veiklą, kartu su savimi į žūklę turėtumėte pasiimti žemiau išvardintus įrenginius.

Echolotai

Tai – vieni populiariausių žvejybai pritaikomų įrenginių, kurie gali padėti išanalizuoti vandens gelmes ir taip užtikrinti kur kas sklandesnį žuvų gaudymą. Sonarai analizuoja atitinkamų objektų gylį, kietumą, o modernesni modeliai leidžia išsisaugoti žuvingiausias vietas. Priklausomai nuo konkretaus modelio, galima tikėtis ir daugiau galimybių: pavyzdžiui, kai kurie echolotai gali būti naudojami naktį ar po ledu, o kiti gali pasigirti įspūdinga skiriamąja geba ar maksimaliu tikslumu. Kai kurie prietaisai yra komplektuojami su ekranėliais, o kitus galima naudoti su išmaniojo telefono programėlėmis, tad iš anksto turėtumėte pagalvoti, koks variantas Jums bus patogesnis.

Išmanieji laikrodžiai

Nors šie prietaisai nėra skirti tik žvejybai, kokybiškas išmanusis laikrodis užsiimant šia veikla leis jaustis dar užtikrinčiau. Rekomenduojama pirmenybę teikti tiems modeliams, kurie yra atsparūs vandeniui, turi tvirtą korpusą, yra aprūpinti GPS navigacija, orų stebėjimo funkcija, barometru, aukščiamačiu ir pulso matuokliu, tačiau gali praversti ir kitos jų ypatybės. Ypač verta apžiūrėti kompanijos „Garmin“ siūlomus išmaniuosius laikrodžius – jie neretai yra įvardijami kaip vienas geriausių pasirinkimų ne tik žvejybai, bet ir kitoms aktyvioms veikloms. Kompanija siūlo keletą skirtingų linijų, pritaikytų įvairiems poreikiams – iš arčiau su šiais laikrodžiais susipažinsite paspaudę ant šios nuorodos: https://pigu.lt/lt/mobilieji-telefonai-foto-ir-video/ismanieji-laikrodziai-ir-ismaniosios-apyrankes/ismanieji-laikrodziai-smartwatch/f/garmin.

Išmanieji meškerės jutikliai

Ne paslaptis, kad žūklės rezultatai priklauso nuo labai įvairių veiksnių, apie kuriuos kartais net nesusimąstome. Tačiau dabar galima visus juos patogiai išanalizuoti – tai padaryti leidžia išmanieji meškerės jutikliai. Tai – itin nedideli ir labai lengvi prietaisai, kurie yra tvirtinami ant meškerės koto. Jie skaičiuoja Jūsų užmetimus ir kibimus, stebi žūklės temperatūrą, vėjo kryptį, debesuotumą ir kitus rodiklius, kuriuos vėliau galite matyti specialioje programėlėje. Be to, bus galima užfiksuoti sėkmingiausius taškus, kuriuos išsisaugosite ateičiai. Savo sėkmėmis ir trofėjais patogiai dalinsitės su kitais žūklės entuziastais – galima sakyti, kad toks prietaisas padės dar labiau pasinerti į šią veiklą.

Išmanieji telefonai

Ne vienas prieš tai minėtas prietaisas yra sujungiamas su išmaniojo telefono programėlėmis, tad akivaizdu, kad be šio prietaiso Jums nepavyks išsiversti. Norėdami žūklėje jį išnaudoti maksimaliai, galite paieškoti papildomų programų, kurios bus naudingos žvejojant. Galbūt norėsite geriau pažinti žuvis, patobulinti pasiruošimo įgūdžius ar laimikiais pasidalinti su draugais – bet kokiam tokiam tikslui yra skirta ne viena programėlė, tad Jums beliks atrasti pačias įdomiausias.

Kibimo indikatoriai ir signalizatoriai

Nors kibimo momentą leidžia pastebėti ir plūdės, verta pagalvoti apie jų alternatyvą. Kibimą ir jo intensyvumą gali prižiūrėti specialūs indikatoriai: kartais jie jungiami prie signalizatorių, kurie kibimo metu šviečia ir skleidžia garsus. Naudojant tokius prietaisus, praktiškai neįmanoma praleisti kibimo momento, tad jeigu norisi labiau atsipalaiduoti ir nuolat nebudėti prie meškerės, apie juos iš tiesų verta pagalvoti. Tiek juos, tiek kitus minėtus įrenginius galėsite įsigyti Pigu.lt el. parduotuvėje.

Akivaizdu, kad žvejyba dabar gali būti dar įdomesnė ir sėkmingesnė, tačiau galite būti tikri – jai skirtų išmanių įrenginių prekyboje galėsite surasti ir dar daugiau. Tad tik nuo Jūsų priklausys, ar žvejosite moderniau, ar visgi liksite prie laiko patikrintų metodų. 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *