Ikimokyklinis ugdymas – kada palankiausia jį pradėti mokytis?

0

Kai reikia pradėti tam tikrus naujus dalykus visada ieškome pačio geriausio laiko, kada pradėti. Aišku, dažnu momentu tai gali atrodyti, kad dar nėra palankus metas, bet vis tiek reikia kažkada pradėti. Tikriausiai vienas sunkiausių apsisprendimų yra tada, kai kalbame apie mažus vaikus. Kadangi jie dar tiksliai negali pasakyti, kas jiems tinka, o kas ne, kada yra pasiruošę atlikti tam tikrus darbus. Tad šiame straipsnyje ir norime papasakoti daugiau, kada vaikui pats metas pradėti lankyti privatų darželį, tai yra ankstesniais ar vėlesniais metais.

Jaunesni vaikai

Galima drąsiai sakyti, kad ikimokyklinis ugdymas tinka net ir patiems mažiausiems. Aišku, pati programa skirsis kur kas labiau, nei kad yra mokinami vyresni vaikai, tačiau šiokias tokias pamokas tikrai išmoks. Nors daugeliui tėvų, kol jų vaikas yra pakankamai mažas gali pasirodyti, kad pradėti lankyti privatų darželį yra kur kas per anksti, tačiau žiūrint iš kitos pusės, tai yra puikus variantas, nes vaikai kur kas lengviau prisitaiko prie naujovių ir vėliau būna mažiau problemų, todėl nereikėtų bijoti išleisti į darželį net pačius mažiausius.

Vyresni vaikai

Nors vyresni vaikai yra kur kas sąmoningesni ir gali pasirodyti, kad būtent tokius vesti į darželį yra kur kas paprasčiau, tačiau žiūrint iš kitos pusės gali būti pakankamai sunku jiems suprasti, kad tokį ilgą laiko tarpą būdamas su mama, reikia kažką keisti ir pakankamai nemažai laiko praleisti ne namuose, o kitoje aplinkoje. Tad vėlgi, gali būti dviprasmiškos situacijos, kurias būtina pasverti, norint tinkamai įvertinti situaciją, tuo labiau, kad kiekvienas vaikas yra individualus ir į vienodas situacijas gali žvelgti labai skirtingai.

Išvada

Daryti išvadas yra pakankamai sunku, kada pats geriausias metas vaikui pradėti lankyti ikimokyklinį ugdymą. Galbūt kur kas svarbiau yra akcentuoti kelis dalykus, kad privatus darželis Panevėžyje ir kituose mažesniuose miestuose gali būti puikus variantas, nors pasirinkimas ir yra kiek mažesnis, pirmiausia tėvai turėtų orientuotis į gerą ugdymo įstaigą ir tik tada žiūrėti individualiai į savo vaiką, kada jis gali būti pasiruošęs žengti kitą svarbų žingsnį gyvenime. Vieni tai gali pradėti daryti kur kas anksčiau, o kitiems kur kas geriau yra dar kurį laiką pabūti kartu su tėvais, šiek tiek paaugti ir tik vėliau žengti pirmuosius žingsnius į privatų darželį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *