Futbolas – nesudėtingas žaidimas, kai žinai taisykles

0

Tikriausiai kai kalbėsime apie įvairias sporto šakas, kai stipriai jomis nesidomime, taisyklės gali atrodyti pakankamai sudėtingos. Tačiau jeigu bent šiek tiek pasigilini, bandai suprasti, viskas gali atrodyti kur kas paprasčiau. Lygiai tokia pati situacija yra su futbolu. Tie, kas tik užmeta akį į šį žaidimą gali atrodyti pakankamai sudėtinga, nes kartais galima nesuprasti, kodėl yra rodomos kortelės, kodėl keičiamos jų spalvos, kodėl skiriami baudiniai. Todėl šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie futbolo taisykles, ką verta žinoti, kad būtų galima suprasti šį žaidimą.

Žaidėjai

Kai žiūrimos bet kokios varžybos, didžiausias dėmesys yra skiriamas pačiam žaidimui. Tačiau norint domėtis varžybomis, pirmiausia reikėtų pradėti nuo pačių elementariausių dalykų, tai yra žaidėjų. Žaidimo metu futbolo aikštelėje turi būti 22 žaidėjai, tai yra dvi komandos po 11 žaidėjų, kiekvienoje iš jų turi būti po vartininką, kuris stengiasi kaip įmanydamas apginti vartus, kad kamuolys nepataikytų į juos. Žaidėjai irgi negali būti apsirengę taip, kaip jiems yra patogu. Jie privalo laikytis nustatytų reikalavimų. Kiekvienas žaidėjas turi vilkėti savo komandos marškinėlius, ant kurių privalomai turi būti nurodyti vardas ir numeris. Žaidėjai turi vilkėti šortus ir būtinai ilgas kojines. Avalynė taip pat turi būti speciali, kad būtų patogu žaisti.

Teisėjai

Teisėjai yra vienas svarbiausias varžybų elementas, nes būtent nuo jų priklauso didelė dalis varžybų. Nuo jų priklauso, kada bus skiriama geltona ar raudona kortelė, kiek laiko bus pridedama, kai varžybos pasibaigs. Taip pat nuo jų priklauso, ar bus skiriami baudiniai ar ne. Todėl verta pripažinti, kad jų kompetencija turi būti labai didelė, nes jeigu bus svarbios varžybos ir nuo jų sprendimo gali priklausyti vienos ar kitos komandos likimas.

Ką dar reikėtų žinoti?

Apie futbolo žaidimą reikėtų žinoti štai ką:

  • Viena svarbiausių taisyklių, kurių pravartu laikytis yra tai, kad kamuolys negali būti liečiamas rankomis. Kamuolys turi būti valdomas vien tik kojomis.
  • Žaidimo metu žaidimo laikas nėra stabdomas, jeigu kažkas nutinka, sugaištas laikas yra pridedamas po sužaisto žaidimo.
  • Per visą žaidimą komandoje gali būti tik trys keitimai. Pakeitimai galimi kai atsitinka trauma ar tiesiog dėl nuovargio reikia pakeisti kitą žaidėją. Kadangi komandoje yra 10 žaidėjų, tai didesnė dalis žaidžia visą žaidimą.
  • Jeigu norite aktualios informacijos apie futbolą vienoje vietoje, visada galite pasinaudoti penalty.lt informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *